Freelanceři pozor! V Olomouci je otevřené nové coworkingové centrum Vault 42.

Vault 42 se prezentuje jako coworkingové centrum pro freelancery (profesionálové na volné noze), zaměřené především na specialisty z oboru marketingu, IT a designu. Centrum se nachází v historické části Olomouce a to konkrétně ve 200 let staré budově, která dříve sloužila jako vojenská pekárna.

Fotka 2
Foto: Vault 42

Od února byl spuštěn zkušební provoz pro 10 freelancerů, při kterém nebyly doposud přístupny všechny prostory centra. Na začátku června, konkrétně 1.6. se již celé centrum otevřelo a k pilotním 10 místům přibylo dalších 25, celkové je tedy k dispozici až 35 pracovních míst.

Vault 42 nabízí freelancerům 3 možnosti členství. První FIXdesk je členství   s neomezeným přístupem, tedy 24/7 a s vlastním vyhrazeným stolem v libovolné zóně. Další je Hotdesk s přístupem v pracovní dny, vždy od 8:30 do 17:30, bez záruky na konkrétní židli. Obě členství se platí měsíčně. A poslední je jednodenní členství s přístupem od 8:30 do 17:30. V coworkingu mají freelanceři k dispozici kromě multifunkční tiskárny také wifi připojení, prostor pro zálohování dat na interní síti a recepci pro příjem hostů s kavárenským posezením. Mohou si i zapůjčit iMac, dataprojektor, GoPro kameru, grafický tablet a virtuální realitu HTC Vive. Pro náročné je zde možnost uskladnění vín s vinným sklípkem.

Fotka 1
Foto: Vault 42

Samotný název Vault 42 zůstává pro mnohé hádankou. Nadšenci do počítačových her si určitě vzpomenou na postapokalyptickou hru Fallout, v níž byly vaulty, tzv. safehousy, kde byl hráč v bezpečném zázemí, mezitím co všude kolem byl svět zničený jadernou válkou. Tyto vaulty měly vždy určité číslo. I iniciátoři celého projektu se rozhodli svému Vaultu dát číslo 42, které je narážkou na známou knižní sérii Stopařův průvodce po galaxii, kde právě číslo 42 je odpovědí na základní otázku života, vesmíru a vůbec.

Pokud tě Vault 42 zaujal, tak neváhej a navštiv ojedinělý projekt v centru Olomouce, momentálně je k dispozici zkušební den ve Vaultu zdarma. A pokud chceš vědět, jestli je Vault 42 pro tebe to správné místo, navštiv microsite, kde zjistíš, jestli jsi Vaulter a navíc se u toho i pobavíš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>