EcoSphere Closed Ecosystem
http://eco-sphere.com/ecosphere-gallery/

Nekonvenční firmy, které se ve světě neztratí

Existence tohoto pořadu by měla být pro každého podnikatele důkazem, že když se snoubí extravagance, nadšení a odvaha, objeví se spousta lidí, kteří rádi podpoří ze začátku riskantní koncept.

Akvárium bez rybiček

Unikátním nápadem je akvárium – ovšem bez rybiček. Ideální služba pro všechny věčně nestíhající oběti dnešní uspěchané doby. Komerční produkt se jmenuje Ecosphere Closed Ecosystem a jedná se o uzavřený skleněný ekosystém, v němž se nacházejí mikroorganismy, malé krevetky, řasy a bakterie, obsažené běžně v mořské vodě. Tento zcela soběstačný systém byl vytvořen za spoluúčasti vědců z NASA.

Celému sytému je nutné dopřát pouze dostatečný přísun světla, ať už přirozeného nebo umělého, a tím uživatelská péče končí. Díky světlu rostlinky ve skleněné nádobě produkují kyslík, nezbytný pro život malých krevetek; ty se mimo jiné krmí také bakteriemi uchycenými na rostlinách. Průměrná životnost systému se počítá na dva až tři roky, nicméně při dostatečném přísunu světla se uzavřený systém povedlo udržet v biologickém chodu dokonce dvacet pět let. Pokud jedna krevetka zahyne, během tří až deseti dnů se působením bakterií postupně rozloží a stane se potravou pro zbývající organismy.

EcoSphere Closed EcosystemEcoSphere Closed Ecosystem

(zdroj: http://eco-sphere.com/ecosphere-gallery/)

Tímto výrobkem získáte svůj vlastní svět, v němž nemusíte řešit sociální ani politické otázky, a navíc si přitom nepotřebujete ani pronajímat skřínku na vlakovém nádraží.

V nouzi poznáš přítele

Potkat a seznámit se s potenciálně blízkým člověkem může být občas obtížná záležitost – a co teprve v situaci, kdy do možného vztahu vstupuje člověk s celoživotní zátěží HIV/AIDS. I těmto lidem nabízejí pomoc moderní technologie, například aplikace zabývající se skloubením lásky a této nemoci. Mezi nejznámější patří Hzone.

Aplikace Hzone je určena pouze pro jedince  zasažené virem HIV/AIDS. Zdraví lidé či jedinci s jinými přenosnými nemocemi nemají do databáze Hzone přístup. Při využití této formy seznámení se klienti nemusejí obávat odmítnutí, soucitného umělého přikyvování či nepříjemného vyptávání; všichni uživatelé jsou díky aplikaci obeznámeni s danou situací a už od začátku spolu mohou sdílet stejné břímě.

Hzone funguje na podobném principu jako jiné seznamovací aplikace – lze prohlížet profily ostatních uživatelů a doufat v probuzení vzájemných sympatií, stejně jako psát nejrůznější příspěvky či si zkusit domluvit rovnou schůzku.

Hzone

(zdroj: http://hzoneapp.com)

Jak je patrné z výše uvedených produktů, i zdánlivě netradiční nápad si může najít své zákazníky, pokud se na něj pohlíží novými pohledy a jeho tvůrci ho dokážou dotáhnout až do komerční podoby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>